Rekonstrukcja rządu. Elżbieta Witek szefową MSWiA

Po zdobyciu mandatu europosła, Joachim Brudziński musiał pożegnać się z resortem spraw wewnętrznych i administracji. Dziś poznaliśmy jego następcę.

MSWiA

Po zdobyciu mandatu europosła, Joachim Brudziński musiał pożegnać się z resortem spraw wewnętrznych i administracji. Dziś poznaliśmy jego następcę.

W Pałacu Prezydenckim odbyła się dziś przed południem uroczystość mianowania nowych członków rady ministrów. Niektóre zmiany to efekt wyborów do Parlamentu Europejskiego w wyniku, których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów. Tak było m.in. z dotychczasowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim. Nominację na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (resortu nadzorującego m.in. służby mundurowe, w tym Państwową Straż Pożarną i Policję) z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrała Elżbieta Witek.

Nowa minister nie była dotąd związana z resortem, choć nie jest nowicjuszką w rządach PiS. Wcześniej, przez ponad 2 lata pełniła funkcje ministra “bez teki”, rzecznika prasowego rządu oraz Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Po Teresie Piotrowskiej jest drugą kobietą na tym stanowisku. Nowa minister najbliższe miesiące zamierza poświęcić na poznanie resortu. Chce również kontynuować dotychczasową politykę swojego poprzednika, a to z kolei sugeruje, że nie należy spodziewać się zmian zarówno w kierownictwie MSWiA, jak również podległych mu służb.

Elżbieta Witek ma 61 lat, pochodzi z Jawora na Dolnym Śląsku. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze. Nieprzerwanie od 2005 roku sprawuje mandat posła na Sejm RP. Po godzinie 14:00 w siedzibie MSWiA były już minister Joachim Brudziński wprowadził swoją następczynię w obowiązki resortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: