Baza HEMS w Gorzowie Wlkp. gotowa

W poniedziałek (27.05) otwarto oficjalnie nową, stałą bazę HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Koszt inwestycji wyniósł blisko 10 milionów złotych. Złożyły się nań – po połowie – Województwo Lubuskie i Miasto Gorzów Wielkopolski.

UM Województwa Lubuskiego

W poniedziałek (27.05) otwarto oficjalnie nową, stałą bazę HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Koszt inwestycji wyniósł blisko 10 milionów złotych. Złożyły się nań - po połowie - Województwo Lubuskie i Miasto Gorzów Wielkopolski.

Nowa baza powstała w pobliżu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Dekerta. W ramach inwestycji powstał budynek z pomieszczeniami operacyjno-socjalnymi i magazynami, hangarem dla śmigłowca oraz instalacją paliwową o łącznej powierzchni prawie 1200 m2. Śmigłowiec jest wysuwany z nowego hangaru na elektrycznej platformie. Pozwala to szybko i bezpiecznie go przesuwać bez konieczności używania ciągnika.

Baza HEMS w Gorzowie Wielkopolskim zabezpiecza przede wszystkim północne rejony województwa lubuskiego. Po Zielonej Górze jest drugą filią Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie województwa. Choć pierwsze starania o utworzenie bazy czyniono już w 2008 roku, to powstała dopiero pod koniec 2016 roku, mieściła się w kontenerach i miała charakter tymczasowy. Od teraz ratownicy mogą pracować w komfortowych warunkach i jeszcze skuteczniej realizować swoje zadania.

W uroczystym otwarciu nowej bazy uczestniczyli m.in.: Wojciech Perczak – Wicewojewoda Lubuski, Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Jacek Piotr Wójcicki – Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Marcin Podgórski – Zastępca Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ds. Ratownictwa Medycznego, Organizacji i Planowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: