Tragiczny wypadek na zakopiance. Nie żyje jedna osoba

1 osoba zginęła a 30 zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej 47 (“zakopianka”) w Rdzawce koło Nowego Targu. Doszło tam do zdarzenia z udziałem 4 pojazdów.

Policja Nowy Targ

1 osoba zginęła a 30 zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej 47 ("zakopianka") w Rdzawce koło Nowego Targu. Doszło tam do zdarzenia z udziałem 4 pojazdów.

Do wypadku doszło w poniedziałek (20.05) około godziny 11:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem poruszający się w kierunku Krakowa wyprzedzał ciąg pojazdów. Z naprzeciwka jechała mazda, której kierujący, aby uniknąć zderzenia czołowego zjechał na środek jezdni, jednak doszło do zderzenia bocznego z oplem. Następnie opel zderzył się czołowo z jadącym za mazdą fiatem ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył jadący z naprzeciwka w autobus relacji Zakopane – Kraków – poinformowała nowotarska policja.

Na miejsce skierowano służby ratownicze. Jak ustalono w zdarzeniu uczestniczyły łącznie 32 osoby. Większość z nich to osoby podróżujące autobusem. W samochodzie dostawczym uwięziony był nieprzytomny kierowca. Strażacy wykonali do niego dostęp oraz ewakuowali poza pojazd. Ratownicy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Do szpitali przetransportowano 10 osób, dwie z nich odniosły poważniejsze obrażenia. Pozostałym osobom pomocy udzielano na miejscu wypadku w przygotowanych przez PSP namiotach.

“Zakopianka” w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. W tym czasie ruch kierowano na objazdy. W akcji ratowniczej udział brało 8 zastępów straży pożarnej, 5 zespołów PRM, krakowski zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wojskowy śmigłowiec SAR z 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Okoliczności wypadku ustalają nowotarscy policjanci, pod nadzorem prokuratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: