Dożywocie za atak na policjanta

Według nieoficjalnych informacji 33-letni Łukasz Sz. jest członkiem Rady Miejskiej Buska-Zdroju, lokalnym społecznikiem, a także członkiem jednej z OSP w okolicach Buska-Zdroju. Za próbę zabójstwa policjanta mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

Policja.pl

Kara dożywotniego więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie, który w sobotę zaatakował nożem policjanta w Busku-Zdroju. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Policji i czynnej napaści na niego oraz wywierania przemocą wpływu na czynności służbowe, a nadto spowodowania obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w sobotę (18.05) przed południem w Busku-Zdroju. Policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie mężczyzna uzbrojony w nóż miał grozić klientowi. Na miejsce skierowany został dwuosobowy patrol. Mundurowi przed wskazanym sklepem zauważyli mężczyznę, który wyglądem pasował do opisu „mężczyzny z nożem” i rozpoczęli legitymowanie 37 -latka z Kielc. W tym czasie ze sklepu wybiegł drugi mężczyzna, który swoim zachowaniem utrudniał czynności wobec 37-latka.

Policjanci byli zmuszeni obezwładnić drugiego z mężczyzn. Ten w trakcie obezwładniania dwukrotnie zranił policjanta nożem w plecy. Do pomocy ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy pomogli obezwładnić 33-letniego Łukasza Sz., mieszkańca Buska-Zdroju. Niedługo później na miejsce przybyły kolejne wezwane do pomocy policyjne patrole. Obaj agresywni mężczyźni zostali zatrzymani.

Jak się okazało 37-letni Łukasz W. był pijany, miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Od obu pobrano również próbki krwi do badania w kierunku środków odurzających. Obrażenia jakich doznał policjant na szczęście okazały się niegroźnie. Po zaopatrzeniu ran został zwolniony ze szpitala. Podczas interwencji poszkodowany został również drugi z policjantów, został zraniony w dłoń.

W niedzielę (19.05) obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju.

Łukaszowi Sz. prokurator przedstawił dwa zarzuty, tj. pierwszy dotyczący usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Policji i czynnej napaści na niego oraz wywierania przemocą wpływu na czynności służbowe, a nadto spowodowania obrażeń ciała. Drugi dotyczący znieważania innego funkcjonariusza podczas i w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi. Łukasz Sz. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Natomiast Łukaszowi W. prokurator przedstawił zarzut kierowania wobec klientki sklepu gróźb bezprawnych jako występku chuligańskiego. W toku przesłuchania w charakterze podejrzanego Łukasz W. także nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień – informuje Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Według nieoficjalnych informacji 33-letni Łukasz Sz. jest członkiem Rady Miejskiej Buska-Zdroju, lokalnym społecznikiem, a także członkiem jednej z OSP w okolicach Buska-Zdroju. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, zaś Łukaszowi W. kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: