Tragedia pod Wyszkowem. Nowe informacje

Czterech mężczyzn w wieku 24-51 lat zginęło, a dwóch zostało rannych we wczorajszym wypadku na krajowej 62. między Łochowem a Wyszkowem. Dziś poznaliśmy nowe informacje dotyczące tego zdarzenia.

Policja

Czterech mężczyzn w wieku 24-51 lat zginęło, a dwóch zostało rannych we wczorajszym wypadku na krajowej 62. między Łochowem a Wyszkowem. Dziś poznaliśmy nowe informacje dotyczące tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:00 na drodze krajowej 62 między Łochowem a Wyszkowem, na wysokości miejscowości Kamieńczyk. Nissan Primastar, którym podróżowało sześciu mężczyzn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. O zdarzeniu bardzo szybko powiadomione zostały służby ratownicze. Na miejsce skierowano zastępy JRG KP PSP Wyszków i jednostek OSP Lucynów Duży, Kamieńczyk i Rybno, jednostki policji i najbliższe zespoły ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. W chwili przyjazdu w pojazdach było uwięzione cztery osoby a łącznie poszkodowanych w zdarzeniu było sześć osób – informuje wyszkowska straż pożarna.

W pierwszej fazie akcji zdarzenie miało charakter zdarzenia masowego, co oznaczało że potencjał ratowniczy na miejscu działań jest za mały względem zapotrzebowania na udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca wypadku, ustabilizowanie pojazdu oraz wykonanie dostępu i ewakuowanie poszkodowanych uwięzionych w pojeździe, a także udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Niestety, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon czterech mężczyzn w wieku 24-51 lat. Pozostałe dwie osoby zostały przewiezione karetkami do szpitali. Jeden z poszkodowanych opuścił już szpital. Na miejsce zdarzenia przybyły grupy operacyjne z Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

W tym samym czasie swoje czynności wykonywali policjanci. Ich zadaniem było przede wszystkim zabezpieczenie miejsca wypadku oraz objazdów, a także ustalanie okoliczności zdarzenia. Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz oględziny.

Jak wynika z pierwszych informacji ustalonych przez policjantów na miejscu wypadku, kierujący nissanem primastar jadący w kierunku Łochowa podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo i dachował – informuje policja w Wyszkowie.

Wszyscy uczestnicy tragedii to mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Mieszkali obok siebie, razem pracowali. Dla czworga z nich był to ostatni dzień pracy. Wśród ofiar wypadku jest długoletni strażak-ochotnik, członek OSP Ruchna.

Po wypadku droga krajowa 62 w rejonie miejsca wypadku była zamknięta. Ruch skierowano na objazdy. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn tragedii zajmują się policjanci z Wyszkowa, pod nadzorem prokuratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: