Tragiczny wypadek w trakcie Rajdu Żuławskiego

Tragicznie zakończył się tegoroczny Rajd Żuławski. W miejscowości Błotnik pod Pruszczem Gdańskim, na jednym z odcinków specjalnych, kierowana przez 34-latka honda zjechała z drogi do kanału wodnego. Kierowca i pilot zginęli na miejscu.

OSP Koszwały

Tragicznie zakończył się tegoroczny, 5. Rajd Żuławski. W miejscowości Błotnik pod Pruszczem Gdańskim, na jednym z odcinków specjalnych, kierowana przez 34-latka honda zjechała z drogi do kanału wodnego. Kierowca i pilot zginęli na miejscu.

Do tragedii doszło po południu w niedzielę (12.05) na drodze gminnej w Błotniku. Na drugim okrążeniu, z nieznanych na razie przyczyn uczestnicząca w imprezie honda zjechała z drogi i wpadła do wodnego Kanału Śledziowego. Impreza była zabezpieczana przez strażaków z pobliskich OSP oraz ratowników medycznych, którzy bardzo szybko przystąpili do akcji. Na miejsce skierowano dodatkowe siły i środki, w tym również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo bardzo szybko podjętych działań, a następnie reanimacji nie udało się uratować 34-letniego kierowcy samochodu rajdowego i jadącego z nim pilota. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn wypadku zajmować się będzie policja i prokuratura.

Rajd Żuławski jest coroczną imprezą amatorską, jednak jak zapewniają organizatorzy bezpieczeństwo uczestników i kibiców jest zawsze na pierwszym miejscu. Impreza została zgłoszona zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Kwestie związane z zabezpieczeniem imprezy również będą wzięte pod lupę śledczych. Tuż po wypadku rajd został przerwany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: