Pożar owczarni. Strażacy znaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny

Tuż przed godziną 8:00 rano strażacy odnaleźli w zgliszczach ciało 62-letniego mężczyzny, pracownika owczarni w Pianowie, w której wczoraj wybuchł pożar.

Kościan 112

Tuż przed godziną 8:00 rano strażacy odnaleźli w zgliszczach ciało 62-letniego mężczyzny, pracownika owczarni w Pianowie, w której wczoraj wybuchł pożar.

Po godzinie 14:00 w piątek (10.05) strażacy z Kościana zostali powiadomieni o pożarze budynku owczarni o wymiarach 15 x 80 metrów w pobliskim Pianowie. Ogień bardzo szybko objął składowane w budynku siano. W chwili zauważenia pożaru zwierzęta były na zewnątrz. Żadne nie ucierpiało w wyniku pożaru. Niestety, jak się później okazało w środku został jeden z pracowników.

W efekcie pożaru częściowemu zawaleniu uległ dach i strop owczarni, istniało też realne zagrożenie zawalenia się budynku, przez co nie możliwe było wprowadzenie ratowników do środka. Pożar udało się ugasić jeszcze wczoraj, w godzinach wieczornych i nocnych. Jednocześnie prowadzono działania poszukiwawcze w związku z informacją, że w budynku prawdopodobnie został człowiek.

W nocy, gdy pożar był już ugaszony, akcję zawieszono, by już o poranku wznowić działania. Tuż przed godziną 8:00 w sobotę strażacy zlokalizowali ciało poszukiwanego 62-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który był pracownikiem gospodarstwa. W szczytowym momencie akcji uczestniczyły w niej 32 zastępy, ponad 100 strażaków z powiatu kościańskiego i Poznania, w tym specjalistyczne grupy: ratownictwa technicznego i poszukiwawczo-ratownicza z KM PSP Poznań.

Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn powstania pożaru zajmie się policja i prokuratura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: