41 ofiar pożaru samolotu na Szeremietiewie

Co najmniej 13 osób zginęło w wyniku pożaru samolotu, który awaryjnie lądował na podmoskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Rannych zostało 10 osób.

screen

Co najmniej 13 osób zginęło w wyniku pożaru samolotu, który awaryjnie lądował na podmoskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Rannych zostało 10 osób.

Do tragedii doszło podczas awaryjnego lądowania samolotu Sukhoi Superjet 100 na lotnisku Szeremietiewo pod Moskwą, około godziny 17:30 polskiego czasu. Ogień na pokładzie maszyny pojawił się podczas lądowania. Samolot z 73 pasażerami i 5 lub 6 członkami załogi około 30 minut wcześniej wystartował z tego samego lotniska do Murmańska.

Po wylądowaniu osoby będące na pokładzie maszyny dosyć szybko ewakuowały się na zewnątrz, po chwili służby ratownicze przystąpiły również do akcji gaśniczej. Wstępne informacje mówiły jedynie o kilku, bądź kilkunastu osobach rannych. Dopiero po kilkudziesięciu minutach rosyjskie agencje podały doniesienia najpierw o 1, następnie 13 ofiarach śmiertelnych pożaru, w tym dwojgu dzieciach. Informacje te potwierdził już Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Przyczyną pożaru, należącej do rosyjskich linii Aeroflot, maszyny mogło być uderzenie pioruna lub awarii instalacji elektrycznej.

Aktualizacja / 23:05

Według agencji Reuters liczba ofiar śmiertelnych lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo wzrosła do 41.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: