Tragiczny pożar domu pod Puławami. Nie żyją dwie osoby

56-letnia kobieta i jej 27-letni zginęli w pożarze swojego domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Osinach koło Puław na Lubelszczyźnie.

Archiwum

56-letnia kobieta i jej 27-letni zginęli w pożarze swojego domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Osinach koło Puław na Lubelszczyźnie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.04) po godzinie 21:30. Ogień pojawił się na piętrze domu jednorodzinnego, dosyć szybko rozprzestrzenił się również na poddasze budynku. Na miejsce skierowano zastępy z JRG PSP Puławy i jednostek OSP z Żyrzyna, Bałtowa i Osin, a także zespół ratownictwa medycznego. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce ogień wychodził już na zewnątrz. Strażacy sprawili kilka linii gaśniczych w celu ugaszenia pożaru od wewnątrz i z zewnątrz budynku.

Od świadków ratownicy dowiedzieli się, że w budynku mogą przebywać ludzie. Niestety te informacje potwierdziły się, w trakcie akcji gaśniczej z budynku ewakuowali 56-letnią kobietę. Podjęta reanimacja zakończyła się niepowodzeniem. Już po zlokalizowaniu pożaru, w trakcie przeszukiwania obiektu strażacy znaleźli ciało 27-letniego mężczyzny. Z pożaru uratowała się jedynie 81-letnia matka właścicielki domu, która mieszkała na parterze. Gdy zauważyła pożar wybiegła z domu szukając ratunku.

Akcja ratowniczo-gaśnicza, w której uczestniczyło 32 strażaków, trwała ponad 3,5 godziny. Z uwagi na skalę zniszczeń nie udało się ustalić wstępnej przyczyny pożaru. Szczegółowe okoliczności i przyczyny pożaru ustalają puławscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: