Pomóż druhowi Zdzisławowi wrócić do dawnego życia

Pomóżmy druhowi Zdzisławowi wrócić do dawnego życia

Siepomaga.pl / Archiwum prywatne

Zdzisław Tokarski ma 55 lat, jest druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie. 2 lata temu uległ poważnemu wypadkowi. To był koniec jego dotychczasowego życia.

Druh Zdzisław Tokarski jest Komendantem Gminnym OSP w Moskorzewie. To strażak z powołania. Przez 30 lat codziennie jeździł do pracy rowerem. Zawsze punktualny, zawsze tą samą trasą. Dwa lata temu, we wrześniu zdarzyła się tragedia – wjechał w niego samochód ciężarowy! Stan pana Zdzisława był bardzo ciężki – obrzęk mózgu, wieloodłamowe złamania wszystkich żeber, stłuczone płuca. Przeszedł dwie operacje, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po czterech tygodniach zaczęły pojawiać się pierwsze ruchy oraz próby nawiązywania kontaktu, jednak wypadek spowodował poważne uszkodzenia układu nerwowego. Dla pana Zdzisława i rodziny Tokarskich to był koniec dotychczasowego życia.

Dziś jego marzeniem jest powrót do dawnego życia, by móc pracować, tak jak wcześniej służyć innym w OSP. Nie będzie to możliwe bez długotrwałej i specjalistycznej rehabilitacji. Domowa rehabilitacja nie jest tak skuteczna, stąd prośba rodziny dha Zdzisława o wsparcie w zebraniu środków na turnus rehabilitacyjny, który jest szansą na powrót do sprawności. W tej walce Zdzisław Tokarski nie jest sam. Oprócz rodziny, może liczyć na wsparcie przyjaciół z OSP Moskorzew i Gminy. Dziś każdy może pomóc panu Zdzisławowi za pośrednictwem zbiórki na portalu siepomaga.pl, do czego zachęcamy naszych czytelników, ponieważ razem można więcej.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: