Ogromny pożar hali magazynowej! 40 zastępów straży w akcji! [FOTO]

W czwartek późnym popołudniem, we Wrocławiu wybuchł pożar hali magazynowej przy ulicy Szczecińskiej. Z ogniem walczyło 40 zastępów straży pożarnej.

W czwartek późnym popołudniem, we Wrocławiu wybuchł pożar hali magazynowej przy ulicy Szczecińskiej. Z ogniem walczyło 40 zastępów straży pożarnej.

Ogień pojawił się w hali magazynowej o wymiarach 100 na 20 metrów, w której, wbrew wstępnym informacjom, składowano środki do produkcji kosmetyków samochodowych. Pierwsze informacje mówiły o pożarze składowiska śmieci. Nad miastem unosiły się kłęby gęstego dymu. Na miejsce skierowano 20 zastępów straży pożarnej. Ogień rozprzestrzeniał się na kolejne części obiektu.

Ostatecznie ta część, w której doszło do pożaru spłonęła całkowicie. Strażakom, udało się uratować przyległy warsztat samochodowy oraz stację diagnostyczną. Uległy jedynie częściowemu spaleniu. Ratownikom udało się obronić firmę elektroniczną i firmę zajmującą sprzedażą armatury sanitarnej.

Pożar został opanowany przed godziną 19:00. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brała również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, której zadaniem było monitorowanie stanu powietrza. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do jego dogaszania. Zadysponowano kolejne jednostki straży pożarnej. Łącznie, w akcji udział brało 40 zastępów straży pożarnej. Działania trwały całą noc.

Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn powstania pożaru zajmuje się wrocławska policja. Nie ma informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: Piotr Zwarycz/ Obiektiv.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: