Niedostosowanie prędkości przyczyną groźnego wypadku w Kurowie

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było, według policjantów, przyczyną zdarzenia drogowego na krajowej 12 w centrum Kurowa (pow. puławski).

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było, według policjantów, przyczyną zdarzenia drogowego na krajowej 12 w centrum Kurowa (pow. puławski). Tuż przed południem doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W efekcie oba pojazdy znalazły się poza jezdnią.

Na miejscu wypadku interweniowali policjanci, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy z JRG PSP w Puławach i OSP KSRG Kurów.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była nadmierna prędkość kierowcy ciężarówki, który na łuku drogi nie zapanował nad zestawem pojazdów i wpadł w poślizg.  Naczepa samochodu zaczęła sunąć bokiem uderzając o barierki ochronne przy drodze. Następnie ciężarówka zepchnęła z drogi osobową skodę, po czym zatrzymała się na drzewie – relacjonuje mł. asp. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy puławskiej policji.

Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został kierujący skodą 30-letni mieszkaniec Puław, który po badaniach pozostał w placówce. Z kolei kierowca ciężarowego renaulta, 63-letni obywatel Ukrainy, nie odniósł obrażeń. Jak ustalili policjanci obaj kierujący byli trzeźwi.

Naczepa samochodu ciężarowego przez kilka godzin blokowała pas ruchu w kierunku Puław. Obowiązywał ruch wahadłowy.

Foto: Policja Puławy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline