Pomóżmy Tomkowi stoczyć walkę z rakiem

Mój przyjaciel Tomek, tata 5-letniego Kuby, strażak, potrzebuje Twojego wsparcia! Tak zaczyna się apel Pana Bartosza, organizatora zrzutki na dalsze leczenie Tomka Pietrzaka, który zmaga się z rakiem mózgu.

Mój przyjaciel Tomek, tata 5-letniego Kuby, strażak, potrzebuje Twojego wsparcia! Tak zaczyna się apel Pana Bartosza, organizatora zrzutki na dalsze leczenie Tomka Pietrzaka, który zmaga się z rakiem mózgu.

19 kwietnia Tomek Pietrzak skończy 31 lat. Jest ojcem 5-letniego Kubusia i mężem Andżeliki. Historia jego choroby zaczęła się 6 lat temu. Wówczas, dzień po służbie w jednostce straży pożarnej Tomek przeszedł atak padaczki. Trafił do szpitala, gdzie wykonano badanie tomografii komputerowej: diagnoza – guz mózgu. Został wyznaczony termin na operację w celu jego wycięcia. Niestety nie udało wyciąć się całości. Wynik histopatologiczny – gwiaździak astocytoma II . Ustalono radioterapie. Tomek przeszedł na rentę i normalnie funkcjonował jak każdy zdrowy facet. Przed rokiem przepłynął Odrę dla chorego chłopca. Zebrane wówczas środki finansowe pozwoliły na wykonanie zabiegu, dzięki któremu chłopiec może chodzić.

Niestety niebawem na twarzy Tomka pojawił się jakby “paraliż nerwu twarzowego”, zaczęły się problemy z mową, myśleniem… Wraz z żoną Andżeliką, Tomek pojechał na SOR w celu ustalenia przyczyny. W tomografii komputerowej wykazano zmiany w mózgu. Po dwóch tygodniach zrobiono rezonans magnetyczny. Diagnoza była straszna – guz dużych wymiarów. Natychmiastowa operacja. Druga operacja 19.02.2019. Po tygodniu, wypuszczono do domu. Kilka dni później wyciek płynu z rany pooperacyjnej. Okazało się, że wylał się płyn mózgowo-rdzeniowy. Podejrzenie wodogłowia. Założono drenaż lędźwiowy. Usunięto nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego. Po tygodniu usunięcie drenażu, wypis do domu.

Po następnym tygodniu silny ból głowy, wymioty. Przetransportowanie karetką na SOR przy Unii Lubelskiej . Zrobiono tomograf komputerowy – stwierdzenie gromadzenia się płynu mózgowo-rdzeniowego. W celu zbadania płynu czy nie ma infekcji założono drenaż do głowy. Po tygodniu badania płynu, zapadła decyzja założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. W międzyczasie wynik badania histopatologicznego: Glioblastoma IV – glejak wielopostaciowy IV stopnia. Ustalono termin chemioterapii w celu dalszego leczenia.

Rodzina Tomka Pietrzaka chce kontynuować leczenie w klinice w niemieckim Kőln. Jest to kosztowna, ale skuteczna terapia immunologiczna. Leczenie wstępne w tym ośrodku kosztuje 56000 €. Najbliżsi Tomka nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów leczenia. Stąd prośba o nasze wsparcie, by Tomek mógł stoczyć tę walkę, jak równy z równym. Czasu jest nie wiele. Zamknięcie zrzutki nieprzypadkowo ustalono na 19 kwietnia. Niech to będzie nasz prezent, na 31 urodziny.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Źródło/Foto: zrzutka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: