Podejrzana przesyłka w Sądzie Okręgowym w Radomiu

Kilkanaście godzin trwały działania służb po tym jak w radomskim sądzie okręgowym otwarto przesyłkę z podejrzaną zawartością. W działaniach uczestniczyli m.in. strażacy PSP, policjanci i kilka zespołów PRM.

Kilkanaście godzin trwały działania służb po tym jak w radomskim sądzie okręgowym otwarto przesyłkę z podejrzaną zawartością. W działaniach uczestniczyli m.in. strażacy PSP, policjanci i kilka zespołów PRM.

Wczoraj (21.03) przed południem radomskie służby ratownicze odebrały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o podejrzanej przesyłce odebranej przez pracowników Sądu Okręgowego w Radomiu. Według wstępnych informacji przesyłka ma postać listu, w którym znajduje się niezidentyfikowana substancja. Ponadto w liście znajdowała się informacja o możliwości użycia ładunków wybuchowych.

Do zdarzenia skierowano m.in. zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Radomiu, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, policjantów i zespoły ratownictwa medycznego. Powiadomiono również służby sanitarno-epidemiologiczne. Wstępne czynności podjęli również pracownicy Sądu Okręgowego. Przeprowadzili ewakuację wszystkich użytkowników obiektu, których zgromadzono w miejscu przewidzianym jako punkt zbiórki.

Zadaniem wszystkich służb było wyizolowanie osób mogących mieć kontakt z nierozpoznaną substancją, następnie przeprowadzenie ich wstępnej dekontaminacji oraz przewiezienia na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Pomieszczenia, w których doszło do rozprowadzenia substancji zostały zabezpieczone. Na miejsce zadysponowano dodatkowo Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w KM PSP w Warszawie, gdyż zaszła konieczność użycia specjalistycznego sprzętu detekcyjnego, który jest na jej wyposażeniu. Policyjni specjaliści sprawdzili obiekt pod kątem zagrożenia pirotechnicznego. Jednak ładunków wybuchowych nie ujawniono.

Wykorzystujący aparaturę pomiarową ratownicy zdecydowali, że próbę rozprowadzonej substancji, należy skierować do specjalistycznego laboratorium, celem jej precyzyjnego oznaczenia. Do czasu ustalenia jakości substancji, praca obiektu została wstrzymana. Działania służb trwały do późnych godzin nocnych. W pierwszym etapie działań, ewakuowano około 150 użytkowników z obiektu. Trzy osoby przewieziono do szpitala w celu obserwacji.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl, info: KM PSP Radom
Foto: Facebook/Radom998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: