Zderzenie busa z autobusem na dk-25 pod Kaliszem

Poważny wypadek w Stawiszynie koło Kalisza. Na skutek wczorajszego zderzenia autobusu z samochodem dostawczym dwie osoby trafiły do szpitala.

Poważny wypadek w Stawiszynie koło Kalisza. Na skutek wczorajszego zderzenia autobusu z samochodem dostawczym dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19.03) o godzinie 16.05, wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na Drodze Krajowej nr 25 w Stawiszynie (woj. wielkopolskie). Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza, cztery zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stawiszyn, pogotowie ratunkowe oraz policję. Według wstępnych informacji poszkodowanych mogło być około 20 osób.

Po przybyciu służb na miejsce zdarzenia, te informacje na szczęście nie potwierdziły się. Stwierdzono natomiast, że doszło do zderzenia się autobusu z samochodem dostawczym, wskutek czego oba pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby,  na szczęście wszyscy opuścili pojazdy jeszcze przed przybyciem służb.

Jak informuje st.kpt  Radosław Marek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu – nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdów, neutralizacji płynów i wycieków eksploatacyjnych oraz pomocy policji podczas prowadzenia czynności operacyjnych.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby – kierujący samochodem dostawczym oraz ciężarna kobieta, pasażerka autobusu. Z kolei kierowca autobusu nie wymagał pomocy medycznej. Działania na miejscu zdarzenia prowadziło 8 zastępów PSP i OSP z Kalisza, Stawiszyna, Blizanowa, Tykadłowa, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

(mg)
Foto: Facebook/OSP Stawiszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: