Strażacy po raz czwarty zagrali dla Maksia

W minioną niedzielę (10.03) już po raz czwarty strażacy z województwa śląskiego przyjechali do Jankowic pod Rybnikiem, by zagrać dla Maksia, syna druha z tutejszej OSP.

W minioną niedzielę (10.03) już po raz czwarty strażacy z województwa śląskiego przyjechali do Jankowic pod Rybnikiem, by zagrać dla Maksia, syna druha z tutejszej OSP.

Maksio urodził się w 2014 roku. Jest wcześniakiem, pierwsze miesiące życia spędził w inkubatorze. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę, niedowidzi, nie potrafi sam siedzieć czy utrzymać główki. Od czterech lat druhowie z jego rodzinnej miejscowości wspierają chłopca i jego najbliższych w leczeniu i rehabilitacji. Co roku organizują charytatywny turniej piłki siatkowej strażaków. Podobnie było i w tym roku. W samym turnieju wystartowało 11 drużyn reprezentujące jednostki PSP i OSP z Rybnika i okolic. W rywalizacji najlepsi okazali się być reprezentanci Komendy Miejskiej PSP w Rybniku.

Zmaganiom sportowym towarzyszyły też inne atrakcje, m.in. wystawy sprzętu militarnego i policyjnego. Rybniccy policjanci zaprezentowali radiowóz, broń czy wyposażenie policjanta, w tym sprzęt wykorzystywany do zabezpieczania imprez. Promowali również pomocne aplikacje “Moja Komenda” i “Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Na najmłodszych czekały odblaski, a towarzyszyła maskotka – Sznupek. Starsi mieli możliwość przymierzyć alkogogle. Na wszystkich chętnych oczekiwał mobilny punkt poboru krwi. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować domowych wypieków albo obserwować ciekawe pokazy ratownicze. Jednym z ciekawszych była prezentacja lancy do gaszenia komina przy użyciu mgły wodnej.

Foto: Mateusz Makowski / Śląsk112
Foto: Mateusz Giemza

Organizowane były również licytacje przedmiotów. Miłym akcentem było przekazanie Maksiowi kartek wsparcia i drobnych upominków od uczniów CKZiU w Sosnowcu przez wolontariuszy Centrum. Punktem kulminacyjnym turnieju było tradycyjne Światełko dla Maksia. Punktualnie o 12:30 we wszystkich kilkudziesięciu samochodach pożarniczych, które przyprowadzono tego dnia do Jankowic włączono sygnały świetlne i dźwiękowe. W trakcie całej imprezy udało się zebrać kwotę 18 005 złotych. W całości została przekazana na dalsze leczenie i rehabilitację chłopca.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: Rafał Putko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: