450 tys. zł dla ratowników wodnych

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozpoczął nabór ofert w otwartym konkursie na realizację zadań województwa z zakresu ratownictwa wodnego. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczy 450 tys. złotych.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozpoczął nabór ofert w otwartym konkursie na realizację zadań województwa z zakresu ratownictwa wodnego. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczy 450 tys. złotych.

Z początkiem marca ruszył nabór ofert w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych województwa małopolskiego z zakresu ratownictwa wodnego. Do tych zadań należą w szczególności utrzymanie gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych. Ich realizacja rozpocznie się najwcześniej 1 maja, a zakończy się najpóźniej 15 listopada 2019 roku. O przyznanie dotacji na realizację zadania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, zgodnie z ustawą o wolontariacie i pożytku publicznego, uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego.

 – Bezpieczeństwo Małopolan to dla nas priorytet. Zależy nam na tym, by nasi mieszkańcy i turyści nas odwiedzający czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas swoich urlopów – mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

W bieżącym roku Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy na ten cel 450 000 zł. Oferty należ składać w formie papierowej pocztą na adres Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub osobiście w Dzienniku Podawczym UMWM. W ofercie powinna zostać podana liczba akcji ratowniczych przeprowadzonych przez oferenta w 2018 roku.

Wymagane dokumenty można składać do 22 marca 2019 roku. O terminowym złożeniu oferty decyduje data wpływu oferty do urzędu, potwierdzona pieczęcią wpływu do urzędu (a nie datą stempla nadania
pocztowego). Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Województwa Małopolskiego w formie uchwały w terminie nie dłuższym niż 60 dni od daty naboru ofert.

Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: UM Województwa Małopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: