Zaproszenie na “Lany Poniedziałek ze Strażakami”

Stowarzyszenie “Jeździmy dla Filipa” zaprasza na akcję charytatywną “Lany Poniedziałek ze Strażakami”. Podczas imprezy przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Oddziału Izolacji Noworodka GPSK w Poznaniu.

Stowarzyszenie "Jeździmy dla Filipa" zaprasza na akcję charytatywną "Lany Poniedziałek ze Strażakami". Podczas imprezy przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Oddziału Izolacji Noworodka GPSK w Poznaniu.

Filip urodził się 13.12.2014 roku z zespołem wad wrodzonych. Pierwsze cztery miesiące życia chłopiec spędził na oddziale izolacji noworodka Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w którym się urodził. W swoim krótkim życiu przeszedł już 8 poważnych operacji, niezliczoną ilość mniejszych zabiegów na sali operacyjnej, a kolejne przed nim.

Koszty leczenia i rehabilitacji były bardzo duże. Przyjaciele rodziny zorganizowali szereg imprez charytatywnych, na których zbierano pieniądze. Powołali również Stowarzyszenie Jeździmy dla Filipa. Ono zajmuje się obecnie zbieraniem środków na leczenie i rehabilitację chłopca, organizuje też kolejne imprezy charytatywne.

Jedną z najbliższych, będzie zaplanowany na kwiecień tego roku piknik pod hasłem Lany Poniedziałek ze Strażakami. Impreza odbędzie się 22 kwietnia na Plaży Strzeszynek w Poznaniu. Jest ona ukierunkowana na wsparcie oddziału izolacji noworodka GPSK w Poznaniu, w którym Filip spędził pierwsze miesiące życia i otrzymał tam ogromną, profesjonalną pomoc ze strony personelu. Imprezę rozpocznie korowód rowerzystów i wozów strażackich, który o godzinie 10:00 wyruszy z ulicy Naramowickiej 186 w Poznaniu. W trakcie przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla tego oddziału. W ramach pikniku odbędzie się zlot pojazdów pożarniczych, wystawa militariów, pokazy służb ratowniczych, licytacje i wiele innych atrakcji.

W imieniu organizatorów zachęcamy  do udziału w imprezie jednostki straży pożarnych. Swój udział należy zgłosić drogą telefoniczną dzwoniąc na numer 668-243-579 lub poprzez kontakt na portalu społecznościowym Facebook.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: materiały promocyjne “

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: