IV Charytatywny turniej strażacki “Gramy Dla Maksia”

Po raz czwarty strażacy zmierzą się w charytatywnym turnieju piłki siatkowej, by wesprzeć chorego chłopca.

Po raz czwarty strażacy zmierzą się w charytatywnym turnieju piłki siatkowej, by wesprzeć chorego chłopca.

Już 10 marca w niedzielę o godzinie 9 w Jankowicach koło Rybnika (woj. Śląskie) w szkole podstawowej przy ulicy Równoległej 5 rozpocznie się akcja charytatywna “Gramy dla Maksia”, której organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach

Jak opowiadają nam organizatorzy – Maksiu to 5-letni syn jednego z naszych strażaków który przyszedł na świat jako skrajny wcześniak bowiem urodził się dopiero w 24- tygodniu ciąży, ważył więc tylko 730 gram. W inkubatorze spędził prawie pięć pierwszych miesięcy swojego życia.

W swoim życiu zmagał się z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią, niewydolnością oddechowo-krążeniową oraz sepsą. Kilkukrotnie przeszedł także wylewy krwi do mózgu IV stopnia. Przechodził też wiele różnych zabiegów takich jak: laseroterapia, operacja jelit oraz przetaczanie krwi.
Obecnie zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką, jest też dzieckiem niedowidzącym. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe, przez co nie potrafi samodzielnie siedzieć ani nawet utrzymać główki.

Dlatego 10 marca spotkamy się i razem ze strażakami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zagramy o wsparcie dla Maksia, ponadto przez całą akcję będziemy zbierać fundusze na jego rehabilitację. W turnieju wystartują wyłącznie drużyny strażackie. Do udziału w zawodach zgłosiło się 11 zespołów reprezentujących jednostki PSP i ochotniczych straży pożarnych z różnych miejscowości.

Co prawda lista drużyn jest już zamknięta, ale organizatorzy zachęcają inne jednostki strażackie wraz ze swoimi wozami do udziału w kulminacyjnym punkcie całego wydarzenia, którym będzie “Światełko dla Maksia”. Rozpocznie się o godzinie 12.30. Wówczas wszystkie zebrane wozy bojowe strażaków włączą sygnalizacje świetlno-dźwiękową aby pokazać Maksiowi, że nie jest sam i są wokół niego ludzie, którzy w niego mocno wierzą i trzymają za niego kciuki w ciężkiej walce ze schorzeniami

Podczas trwania całego wydarzenia na przybyłych gości czeka wiele atrakcji takich jak pokazy służb mundurowych, budki gastronomiczne, strażacka grochówka, sklepy pożarnicze, pokaz psów ratowniczych, samochód pomocy drogowej, żywe maskotki, loterie fantowe, możliwość oddania krwi w Krwiobusie. Ciekawym elementem towarzyszącym będzie pokaz gaszenia komina nowatorską metodą, wykorzystującą mgłę wodną.

Niżej podajemy linki do wydarzenia, aukcji internetowych oraz do profilu Maksia

https://www.facebook.com/MaksymilianCiemiegaPomagam/

https://www.facebook.com/events/1943883865731104/?ti=as

https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationId=1283

Wszystkich zapraszamy do udziału w turnieju, a także obszernej relacji.

(mg)
Foto: Facebook/Gramy dla Maksia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: