Kauczuk z balonów przyczyną masowego zatrucia uczniów z zespołu szkół katolickich w Mławie.

Masowe zatrucie uczniów z zespołu szkół katolickich w Mławie. Na miejscu zadysponowano helikoptery LPR-u oraz karetki.

Masowe zatrucie uczniów z zespołu szkół katolickich w Mławie.  Na miejscu zadysponowano helikoptery LPR-u oraz karetki. U dzieci występowały omdlenia, wymioty i bóle brzucha.

Cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz Strażacy prowadzą działania na terenie Zespołu Szkół Katolickich w Mławie. Z terenu szkoły nauczyciele i personel placówki ewakuowali  ponad  135 osób, w tym 113 dzieci.

Niepokojące objawy zatrucia stwierdzono u  19 uczniów szkoły – powiedział st. bryg. Zbigniew Kąpiński z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. U dzieci zaobserwowano niepokojące objawy zatrucia, takie jak osłabienie oraz wymioty. Młodzież została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze będą kontrolować ich stan oraz będą poddani badaniom.

– W szkole doszło do jakiegoś zatrucia. Nie wiemy jaka jest jego przyczyna. Po wstępnym badaniu nie stwierdziliśmy żadnych substancji niebezpiecznych, ale będzie to dalej badane – powiedział st. bryg. Kąpiński.

19 uczniów karetki pogotowia przetransportowały do szpitali, żadne z dzieci nie straciło przytomności oraz nie pogorszył się ich stan. Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy  z specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz strażacy z grupy chemicznej w Warszawie, którzy mają wspomóc na miejscu działań ratowniczych.Skażenie mogły spowodować baloniki, które wiele dzieci dziś nadmuchiwało. Te informacje będzie potwierdzał lokalny Sanepid, który musi przepadać próbki.

Na miejscu jest Straż Pożarna, która szuka w pomieszczeniach niebezpiecznych substancji. Strażacy poinformowali również, że nie ma widocznych oznak występowania substancji niebezpiecznych.

Przyczyną zatrucia dzieci z  Zespołu Szkół Katolickich w Mławie to kauczuk znajdujący się w balonach. Taką informację przekazała powiatowa inspektor sanitarna Ewa Sztuba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline