Pożar składowiska elektroodpadów w powiecie kieleckim.

Pożar w firmie zajmującej się recyklingiem elektroodpadów w miejscowości Micigózd.

W nocy z poniedziałku na wtorek kieleccy strażacy walczyli z pożarem, jaki wybuchł na składowisku odpadów elektronicznych w Micigoździe koło Piekoszowa.

Około 2 w nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.02) do SKKM w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze elektrośmieci na składowisku w miejscowości Micigózd w gminie Piekoszów. Na miejsce skierowano siły i środki jednostek ochrony przeciwpożarowej z gminy Piekoszów jak i z całego powiatu kieleckiego.

Do zdarzenia zadysponowany został, także pluton gaśniczy z JRG 1 KM PSP w Kielcach w sile 5 zastępów, po rozpoznaniu sytuacji stwierdzono pożar składowanych elektroodpadów na zewnątrz jak i w hali zakładu. W pierwszej fazie akcji podano prąd piany ciężkiej w natarciu na palące się odpady oraz prądy wody w obronie pobliskiego lasu. Po opanowaniu sytuacji strażacy przelewali pogorzelisko. W działaniach użyty został również ciężki sprzęt, który umożliwił przemieszczenie odpadów.

W akcji trwającej ponad 17 godzin wzięło udział  23 zastępy straży pożarnej z całego powiatu kieleckiego. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.

(gk)
Zdjęcia dzięki uprzejmości druhów z OSP KSRG Grzymałków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: