Pożar byłej masarni w Bojszowach Nowych

W minioną niedzielę strażacy z Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego gasili pożar byłej masarni w Bojszowach Nowych. W akcję zaangażowano również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

W minioną niedzielę strażacy z Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego gasili pożar byłej masarni w Bojszowach Nowych. W akcję zaangażowano również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

Do pożaru doszło w niedzielę (10.02) około godziny 18, wówczas do Państwowej Straży Pożarnej w Tychach wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu panującym wewnątrz budynku byłej masarni w Bojszowach przy ulicy Ruchu Oporu. Samo zgłoszenie brzmiało dość poważnie. Wynikało z niego, że w budynku mogą znajdować się osoby poszkodowane potrzebujące pomocy. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Tychy, oraz rozpoczęto procedurę alarmowania okolicznych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce interwencji stwierdzono, że ogniem objęte jest jedno z pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku. W celu jego ugaszenia do środka wprowadzono strażaków z aparatami ochrony układu oddechowego, którzy ugasili pożar przy pomocy linii szybkiego natarcia. W między czasie z budynku ewakuowano również dwójkę mężczyzn, którym ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Ze względu na poważne poparzenia twarzy oraz rąk u jednego z mężczyzn podjęto decyzję o jego transporcie drogą lotniczą do siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. W tym celu na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 6 z bazy w Krakowie. Drugiego z objawami podtrucia dymem do szpitala przetransportowano drogą lądową. Śmigłowiec LPR przejął pacjenta na gminnym lądowisku w Bojszowach, które zabezpieczali strażacy z JRG Tychy oraz OSP Bojszowy.

Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 8 zastępów PSP i OSP z Tychów, Bojszowów, Bojszowów Nowych, Świerszczyńca, zespół PRM, zespół LPR i policja. Działania ratowniczo-gaśnicze zakończono około godziny 20:00. Okoliczności i przyczyny powstania pożaru ustalają policjanci.

(mg)
Foto: 112tychy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: