Groźny wypadek w Sosnowcu, auto potrąciło trójkę dzieci

Poważny wypadek w Sosnowcu. Samochód osobowy potrącił trójkę dzieci na przejściu dla pieszych.

Poważny wypadek w Sosnowcu Samochód potrącił trójkę dzieci na przejściu dla pieszych

Do poważnego zdarzenia doszło w czwartek (07.02) na ulicy Andersa w Sosnowcu w województwie śląskim 66-letni kierujący pojazdem osobowym marki Renault na przejściu dla pieszych w pobliżu jednej ze szkół podstawowych potrącił trójkę prawidłowo idących do szkoły dzieci.

Służby ratunkowe o zdarzeniu zostały poinformowane chwilę przed godziną 8 rano. Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG-1 Sosnowiec “Centrum” (GBA, GBA, SLRr), pogotowie ratunkowe oraz policję. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym dzieciom oraz przekazali je przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego.

Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało 3 troje dzieci w wieku: 11, 12 i 13 lat. Najmłodszy chłopiec nie wymagał pomocy medycznej i po zbadaniu został przekazany pod opiekę rodziców. Do szpitala został zabrany 13-letni chłopczyk z urazem podudzia oraz 12-letnia dziewczynka z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Poszkodowani zostali przewiezieni do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, lekarze przyznają, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawcą potrącenia zajęła się policja, mężczyzna tłumaczył się, że oślepiło go ostre słońce i nie zauważył czerwonego światła oraz znajdujących się na przejściu dzieci. Na miejscu zdarzenia prowadzone były czynności policyjne przez co ruch samochodowy był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

(mg)
Foto: Śląsk112 Ratownictwo Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: