Rodzinna tragedia w Mińsku Mazowieckim, w mieszkaniu wykryto śladowe ilości tlenku węgla

Zwłoki czterech osób ujawniono wczoraj w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Mińsku Mazowieckim. Przyczyną śmierci rodziny mogło być zatrucie tlenkiem węgla.

Zwłoki czterech osób ujawniono wczoraj w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Mińsku Mazowieckim. Przyczyną śmierci rodziny mogło być zatrucie tlenkiem węgla.

Po godzinie 14:00 we wtorek (5.02) strażacy z Mińska Mazowieckiego zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Mińsku. Zgłoszenie dotyczyło otwarcia mieszkania na prośbę policji. Funkcjonariusze dostali się do środka przez okno. Wewnątrz ujawnili ciała czterech osób. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 37-letniego mężczyzny, jego 35-letniej żony oraz dzieci w wieku 4 i 7 lat.

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną śmierci czteroosobowej rodziny mogło być zatrucie tlenkiem węgla, którego źródłem był prawdopodobnie piecyk do podgrzewania wody. Nie jest to jeszcze informacja potwierdzona, jednak detektory używane przez mińskich strażaków wykryły śladowe ilości tlenku węgla w mieszkaniu. Szczegółowe okoliczności  tragedii i przyczynę śmierci ofiar ustalają policjanci i prokuratura.

Jak informuje Komenda Główna PSP od początku października 2018 roku do wczoraj strażacy w całym kraju wyjeżdżali do 2839 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w wyniku których śmierć poniosły 42 osoby, zaś 1622 zostały ranne.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: Ratownictwo Powiatu Mińskiego

1 thought on “Rodzinna tragedia w Mińsku Mazowieckim, w mieszkaniu wykryto śladowe ilości tlenku węgla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: