Pożar kamienicy w Mysłowicach

Nocny pożar poddasza w Mysłowicach w województwie Śląskim. W działania zaangażowano także ciężki pluton gaśniczy z Katowic.

Nocny pożar poddasza w Mysłowicach w województwie Śląskim. W działania zaangażowano także ciężki pluton gaśniczy z Katowic.

Do zdarzenia doszło w sobotę (02.02) o godzinie 22:26; wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach wpłynęła informacja o zadymieniu w budynku mieszkalnym przy ulicy Rynek w Mysłowicach. W pierwszym rzucie dyżurny zadysponował na miejsce niezwłocznie zastępy z JRG Mysłowice.

Po przybyciu pod podany w zgłoszeniu adres Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że ogniem objęte jest poddasze budynku wielorodzinnego. Niestety pożar przedostał się także na klatkę schodową, co odcięło drogę ucieczki pięciu osobom. W związku z tym rozstawiono drabinę mechaniczną, przy pomocy której ewakuowano uwięzionych lokatorów budynku.

Ze względu na skalę pożaru, na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki zastępy OSP z terenu miasta Mysłowice min. (OSP Mysłowice Janów, OSP Kosztowy, OSP Dziećkowice), oraz ciężki pluton gaśniczy z Katowic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, częściowej rozbiórce i ponowanym przelaniu pogorzeliska, oraz oddymieniu budynku.

Niestety ze względu na uszkodzony w wyniku pożaru dach budynku lokatorzy nie mogli wrócić do swoich mieszkań. Najbliższe dni spędzą u swoich rodzin. Pożar strawił poszycie dachowe oraz strop o łącznej powierzchni około 300 metrów kwadratowych. W trwającej ponad 5 godzin akcji, nikt nie został poszkodowany. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

(mg)
Foto: Bartek Klikowicz-112Katowice, Adrian Panasiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: