Szczecin: Fałszywy “Policjant” za kratkami.

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 22- latek, mający związek z procederem oszustw na tzw. policjanta. Młody mężczyzna we wtorkowy wieczór przyszedł do jednej z placówek pocztowych na terenie Szczecina, aby odebrać przekaz środków pieniężnych. Przy próbie wypłaty 20 tysięcy złotych wzbudził czujność pracowników instytucji, którzy zaalarmowali jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście.

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 22- latek, mający związek z procederem oszustw na tzw. policjanta. Młody mężczyzna we wtorkowy wieczór przyszedł do jednej z placówek pocztowych na terenie Szczecina, aby odebrać przekaz środków pieniężnych. Przy próbie wypłaty 20 tysięcy złotych wzbudził czujność pracowników instytucji, którzy zaalarmowali jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. Bezpośrednie zaangażowanie szczecińskiego policjanta oraz skrupulatna praca stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pozwoliła na zatrzymanie 22- latka i ustalenie, że pieniądze były kilka godzin wcześniej wyłudzone od 86- latka metodą na tzw. policjanta.

Początek tej historii miał miejsce we wtorkowy wieczór. Do jednej z placówek pocztowych w Szczecinie przyszedł 22- latek. Mężczyzna oświadczył pracownikom, że chce wypłacić 20 tysięcy złotych, przekazane przez wujka. Nie umknęło to jednak uwadze personelowi, którzy znając przypadku wyłudzeń, postanowili dokładnie sprawę zweryfikować. Sygnał o młodym człowieku trafił do jednego z oficerów, pełniących służbę w Komisariacie Policji Szczecin Śródmieście. Funkcjonariusz ustalili, że przekaz pochodzi od 86- letniego mieszkańca Kielc. Wówczas zachodniopomorscy mundurowi skontaktowali się ze stróżami prawa kieleckiej komendy miejskiej, którzy dotarli do niczego nieświadomego seniora.

Dalsze ustalenia nie były dla kryminalnych zaskoczeniem. Okazało się, że kilka godzin wcześniej do kielczanina dzwonił nieznany mężczyzna, podający się za funkcjonariusza CBŚ i opowiedział mu historię o prowadzeniu działań wymierzonych w oszustów bankowych. Starszy człowiek, będąc przekonanym, że uchroni swoje pieniądze, wykonał łącznie 6 przekazów pocztowych na kwotę ponad 100 000 złotych. Będący w Szczecinie 22- latek został zatrzymany.

Od środy nad całą sprawą pracowali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy, którzy ustalili, że 22- latek nie działał sam. Zatrzymanie jego współpracowników jest już tylko kwestią czasu. Z kolei młody mężczyzna już usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia. Wczoraj, decyzją kieleckiego sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

/KMP Kielce/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: