Nowe samochody w KM PSP Łódź

W Komendzie Miejskiej PSP w Łodzi odbyło się dziś uroczyste przekazanie 5 samochodów pożarniczych, które zasiliły tabor komendy w ubiegłym roku.

W Komendzie Miejskiej PSP w Łodzi odbyło się dziś uroczyste przekazanie 5 samochodów pożarniczych, które zasiliły tabor komendy w ubiegłym roku.

W 2018 roku, na wyposażenie Komendy Miejskiej PSP w Łodzi trafiło pięć samochodów pożarniczych. Jest to jeden podnośnik hydrauliczny, dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz dwa samochody kwatermistrzowskie. W piątek (1.02), w siedzibie KM PSP odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania pojazdów.

Do Komendy Miejskiej PSP trafił samochód kwatermistrzowski Citroen Jumper, do JRG-1 przekazano podnośnik hydrauliczny SHD-23 MAN TGL i samochód kwatermistrzowski Citroen Berlingo. Z kolei samochody ratowniczo-gaśnicze GCBA 8/60 Volvo i GBA 4,5/16/5 Renault D16 trafiły odpowiednio do “dziesiątki” i “jedenastki”. Nowo zakupione samochody łódzkim strażakom przekazali: komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, komendant miejski PSP w Łodzi bryg. Grzegorz Wąsik oraz wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Podnośnik hydrauliczny MAN TGL to jeden z dwunastu pojazdów zakupionych jeszcze w 2017 roku w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych” (DAR). Pozostałe samochody zakupiła Komenda Miejska PSP w Łodzi. Zakupy sfinansowano ze środków budżetu państwa, Miasta Łódź i funduszy europejskich.

(dg) d.gogloza@sluzby-ratownicze.pl
Foto: KM PSP Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: