Pożar strawił ośrodek SPA koło Raciborza

Duży pożar w ośrodku “Leśna Polana” w Szymocicach koło Raciborza. W działania zaangażowano 13 zastępów PSP i OSP z powiatu Raciborskiego.

Duży pożar w ośrodku "Leśna Polana" w Szymocicach koło Raciborza. W działania zaangażowano 13 zastępów PSP i OSP z powiatu Raciborskiego.

Ogień pojawił się w czwartek (24.01) około godziny 2 w nocy w Szymocicach na terenie kompleksu SPA. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udały się zastępy z JRG Racibórz oraz okoliczne jednostki OSP z terenu powiatu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że ogniem w całości objęta jest drewniana sauna, a pożar zdążył rozprzestrzenić się także na pobliskie budynki gospodarcze obejmując ich stronę wewnętrzną. Do jednego z nich ogień zaczął wchodzić już do środka budynku, lecz jak podkreślają strażacy udało się go złapać w jednym z pomieszczeń.

Jak informuje mł. bryg. mgr inż. Roland Kotula z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu – Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy kilku prądów wody podawanych w natarciu, obronie pozostałych budynków oraz rozbiórce spalonych pomieszczeń oraz części drewnianych elewacji celem dokładnego przelania pogorzeliska.

Podczas działań na terenie kompleksu znajdowało się około 30 osób, jednak nie było konieczności ich ewakuacji. W zdarzeniu nikt nie został także poszkodowany. Straty oszacowano na kwotę około 150 tys. złotych, natomiast dzięki szybkiej interwencji służb udało się uratować mienie o wartości blisko 250 tys. Wstępne ustalania strażaków świadczą o tym że źródłem pożaru był piecyk opalany drewnem znajdujący się w saunie. Jednak dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Policja pod nadzorem prokuratury.
W działaniach udziały brały zastępy:
  • JRG Racibórz (GBA, GCBA, SD, SLRr),
  • OSP Nędza (GBARt),
  • OSP Kuźnia Raciborska (GBARt),
  • OSP Siedliska (GBARt),
  • OSP Rudy (GBA),
  • OSP Jankowice (GBA, GBA),
  • OSP Szymocice (GBA),
  • OSP Górki Śląskie (GBA)

(mg)
Foto: OSP Nędza, OSP Rudy, OSP Jankowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Inline
Inline

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: